טיפולים

פינת המים

פינת המים

 

האדם הוא יצור מדהים ומורכב, הכולל רבדים שונים -רובד פיסי, רגשי-נפשי, מנטלי ועוד. הנחת היסוד שלנו היא שמחלה אינה מקרה. כל מחלה היא איתות הבא מן הגוף שמטרתו לגרום לנו לעצור ולהתבונן – האם והיכן סטינו מן הדרך הנכונה לנו ומה עלינו לעשות כדי לחזור אליה. לעתים השינוי הנצרך הוא פעוט, שלא מצריך מאמץ מיוחד ולעתים הוא כולל וחל על כל רבדי החיים. במובן מסוים ניתן לראות את המחלה כמתנה שמקבל האדם, שהרי אם היא לא היתה מידפקת על דלתות חייו יתכן והוא לא היה מתעורר לשינוי.

ומהו השינוי לו נזקק האדם בכדי לשוב אל קו הבריאות? כיצד ידע אדם היכן סטה מדרכו, ובאילו תחומים עליו לבצע תמורות ושינויים?

בשגרת החיים התובענית והשוחקת כמעט בלתי אפשרי להתבונן בכנות על חיינו, ועוד יותר קשה לחולל בתוכה ובמהלכה שינוי וריפוי יסודי ומהותי. ניתוק זמני מהשגרה ויציאה אל המרחב – הפיסי והנפשי – מהווים קרקע פוריה להתבוננות כנה, מעמיקה ונטולת הסחות דעת שמאפשרת לעבור תהליך של שינוי אמיתי. בעלי, דורון, התמודד לפני כעשור עם מחלת הסרטן. אחרי תגובת הפחד וההלם הראשוני הוא שאל את עצמו איך ומה הוא צריך לעשות כדי להחלים ולתעל את הסיפור לטובתו. בשלב הראשון הוא החליט שלא להתנתח, ארז את חפציו ונסע לקוסטה ריקה הרחוקה שם התארח אצל טיוהר בקומונה בפאצ'ה מאמה. הנסיעה למקום מרוחק איפשרה לו התבוננות כנה ונטולת השפעות חיצוניות. הוא התחיל לטפל בעצמו בכל הרבדים: פיסי, נפשי, מנטלי ורוחני, ובכל הדרכים: אלטרנטיביות וקונבנציונאליות כאחד, במסע שהוא מכנה "מחנה האימונים של חייו".

וכך, עלה בדעתנו הצורך בהיולי. בביתנו שבמושב אמירים הטובל בנוף הגלילי הקסום הקמנו מתחם שיאפשר לכל אדם שבוחר לבוא ולחסות בצל קורתנו לקבל ליווי, אימון, הדרכה ולרכוש תובנות עצות וכלים לחיים בכדי לעבור תהליך שינוי וריפוי שמטרתו להוביל לחיים בריאים שמחים ומאוזנים יותר.

הכלים לריפוי 

כאמור, מחלה היא לא מקרה. כל מצב חולי נובע מהפרת חוק מחוקי הטבע. משהופרו חוקי הטבע משתבשת זרימת כח החיים ואז מתחילים להופיע תסמינים אותם אנו מזהים כמחלות. בכדי לאפשר לכח החיים לשוב ולזרום בנו ולהשיבנו לקו הבריאות עלינו לאתר את החסימות ששיבשו את זרימתו להסירן . החסימות יכולות לנבוע מסיבות ששייכות לרובד הפיסי כמו תזונה לקויה, העדר פעילות גופנית, וחשיפה מתמשכת לחומרים רעילים. ברובד הנפשי – מנטלי אפשר למנות חוסר איזון רגשי, מצבי מתח ולחץ מתמשכים, פחדים, חרדות, טראומות, קונפליקטים ועוד היד נטויה….  אדם שיגיע אלינו יקבל ליווי והדרכה כיצד לקחת אחריות על מצבו ולחולל את השינוי הנדרש לו לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר:

הנחת היסוד שלנו היא כי קיים כח בטבע שנקרא כח החיים, או אם תרצו כח הבורא,  כח הבריאות.  זהו הכח המרפא היחיד שיש. כל שריטה, החלמה מפציעה, החלמה ממחלה משפעת עד סרטן – כולם מתרחשים הודות לכח זה.  זהו כח שקיים בתוכנו ומסביבנו.

תהליך הריפוי  מתרחש כאשר האדם מתחיל להסיר את החסימות המונעות מכח החיים לזרום ובמקביל מספקים לו  את מיטב התנאים שיפעל , ברבדים השונים.

בהיולי אנו מקנים כלים שמטרתם לאפשר למטופל לעבוד עם כח החיים:

  • ברובד הפיסי – המלצות תזונה המותאמות אישית בהתאם לצרכי המטופל, הדרכות בנושאי בריאות, פעילות גופנית כמו טאי צ'י, יוגה, צ'י קונג, עבודת אדמה, טיפולי מים, שמש וכדורתרפיה.
  • ברובד הרגשי – טיפולים של דמיון מודרך, דמיון נובע, אימון אישי ועבודת המידות.
  • ברובד המנטלי –מתן כלים להתבוננות, שינוי הרגלים ותפיסות עולם וטיפול בשיטת עין הבדולח.
  • ברובד הרוחני – תפילה, אמונה ובטחון.

מחירים